The Telegraph: Британските войски в Украйна ще се занимават само с подготовката на кадри

The Telegraph: Британските войски в Украйна ще се занимават само с подготовката на кадри
  • Публикация:  classa***
  • Дата:  
    29.04.2025
  • Сподели:

В документа министърът отхвърля предложенията за временно оттегляне на страната от Европейската конвенция за правата на човека в рамките на украинската мисия. Повод за такива инициативи било опасението, че руската страна може да използва разпоредбите на конвенцията, за да окаже правен натиск върху британските военнослужещи.

Критиците на мисията предупреждават за възможни провокации: Русия може да организира сблъсъци и след това да заведе дела в лондонските съдилища за нарушаване на човешките права срещу британските войски.

В отговор на тези опасения, Хийли заяви, че очаква от военните „най-високите стандарти и справедливо да понесат отговорността си, ако и когато не отговарят на тези очаквания“.

 

К.К

Станете почитател на Класа