"Хамас" предаде на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър

"Хамас" предаде на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър
  • Written by:  classa***
  • Date:  
    13.05.2025
  • Share:

"Хамас" предаде днес на Международния комитет на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър, който вече пътува към Израел, предаде Ройтерс, като се позова на официален източник.

Военното крило на палестинското ислямистко движение потвърди в изявление, че е освободило Алекзандър.

От "Хамас" изразиха готовност да участват в преговори за постигане на всеобхватно и устойчиво прекратяване на огъня.

Палестинското движение призова администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп да продължи усилията си за слагане на край на войната в Ивицата Газа.

По-рано от "Хамас" обявиха, че ще пуснат израелско-американския заложник днес. Идън Алекзандър служи в израелската армия, но има и американско гражданство.

А израелският премиер Бенямин Нетаняху проведе телефонен разговор с Тръмп. От канцеларията на Нетаняху съобщиха, че Израел ще изпрати утре в Катар делегация, която да преговаря за освобождаване на останалите заложници в Газа.

За ново прекратяване на огъня в Газа тепърва ще се преговаря, съобщиха още от кабинета на премиера. А обявените преди седмица планове за драматична ескалация на войната в Газа остават в сила.

Станете почитател на Класа