В Прибалтика се съмняват, че САЩ ще ги защитят в случай на война

Bloomberg: В балтийските държави нарастват съмненията дали САЩ ще ги защитят в случай на война

 

 

В Прибалтика се съмняват, че САЩ ще ги защитят в случай на война

 

 

В балтийските страни нарастват съмненията дали САЩ ще рискуват собствените си сили заради тях, съобщава Блумбърг.

Както отбелязва агенцията, официални лица в балтийските държави считат, че руските войски няма да бъдат победени в Украйна, а населението на републиките трябва да бъде подготвено за конфликт на тяхна територия.

В същото време, въпреки уверенията на американския президент Джо Байдън, все по-често се звучат въпросите дали Съединените щати и другите съюзници ще рискуват войските си, за да „застанат в защита на малките страни, които някога са били част от Съветския съюз“, отбелязва агенцията.

Латвия, Литва и Естония са членки на НАТО. В същото време през последните години Русия регистрира безпрецедентна активност на алианса по западните си граници.

Алиансът разширява инициативите и го нарича «сдържане на руската агресия».

Москва многократно изразява загриженост относно увеличаването на силите на алианса в Европа. Кремъл отбеляза, че Руската федерация не заплашва никого, но няма да пренебрегне действия, които са потенциално опасни за нейните интереси.

 

 

ПП

Станете почитател на Класа